Коли я приїжджаю в США, то кожного разу стикаюся з труднощами. Ось мій список того, що найбільше дрaтyє в Америці в побутовому плані.
У ресторані в Нью-Йорку в чеку відразу пропонують залишити від 18 до 22 відсотків чайових. Щоб було зручніше, тобі відразу скажуть скільки це складає від рахунку.
У таксі, якщо платиш карткою, теж є вибір, скільки залишити водієві: 20, 25 або 30%. З кожним роком чайові ростуть. Я ще пам’ятаю ті часи, коли нормально було залишити 12.5%, потім стало 15%, а тепер менше 18% вважається образливим.
Податки
Американці ніколи не включають податки в ціну товару. Тобто, якщо на ціннику написано 50 $, це означає, що на касі буде 54 або 53, а може 56, в залежності від штату. Ти сам повинен пам’ятати, який податок в кожному штаті.
Це жахливо незручно, тому що ти не розумієш реальної ціни товару. Крім того, є багато інших податків, про які не говорять або про які пишуть дрібним шрифтом. Часто податки комбінуються. Може бути податок штату, податок округу, податок міста і т.д.
Ось, наприклад, замовлення їжі в номер одного з готелів. 2.5 долара, а з вас візьмуть зверху за доставку їжі, 20% за сервіс, ще 8% податок з продажів і 10% податок на напої. Готелі люблять зверху приписувати будь-які суми, пояснюючи це туристичними зборами, податками на повітря або платою за сервіс.
Кава
У кожному готелі стоять кавоварки з фільтр-пакетами. Знайти напої на основі еспресо дуже складно.
На честь американців навіть назвали кави «американо».
В Америці еспресо став набувати популярності лише у вісімдесяті роки минулого століття.
Їжа
Жaхлuвo дратує американська культура споживання їжі. Точніше, відсутність цієї культури. Величезні порції, навалюють все, як свині. В Америці ти себе відчуваєш якоюсь свинею на відгодівлі. Якщо замовляєш салат, то тобі принесуть відро з нарізаними овочами, залитими соусом. Маленьких десертів не існує в принципі. Якщо можна щось залити олією – обов’язково заллють.
До більшості страв суп і салат йдуть безкоштовно. Звичайно, ніхто тебе не змушує їсти все, але як можна втриматися?
Знайти хорошу здорову їжу дуже складно. У магазинах відрами продають якусь хімію. Звичайні прості продукти коштують дорого.
Кондиціонери
Перше враження від США у багатьох туристів – це лютий холод. Тут холодно влітку і холодно взимку. У кафе і ресторанах кондиціонери працюють так, що непідготовленій людині дуже складно довго перебувати в приміщенні. У машинах, природно, американці теж включають кондиціонер на повну потужність.
Крім того, в США дуже люблять в готелях і будинках ставити віконні кондиціонери. Вони страшенно галасливі, з ними неможливо нормально спати.
Душ
Майже у всіх американських будинках і готелях душ вбудований в стіну. Бувають, звичайно, винятки, якщо дизайн роблять європейці, але дуже рідко. Американець звик вставати під душ і співати пісню. Не хочеш намочити волосся? Є шапочка. Усе. Хочеш помити тільки ноги? Вибач, ти не в Європі – або все, або нічого.
Світло в номері
Душ – не єдина незручність, яка буде чекати вас в номері готелю. Американці не люблять робити нормальні вимикачі, щоб світло можна було погасити однією кнопкою (яку іноді називають прохідним вимикачем). Більше того, всі лампи і торшери мають свої вимикачі. Тобто, коли ви лягаєте спати, потрібно бігати по номеру і кожен світильник вимикати окремо. В Європі давно є майстер-кнопка. Натиснув і спи.
Читайте також:“І ЗИМИ – ЯК НЕ БУЛО”: ЯК ПРИБИРАЮТЬ ВУЛИЦІ КРАКОВА І В ЧОМУ СЕКРЕТ ЙОГО ЧИСТОТИ?
Громадський транспорт
В Америці на подив непривабливий дизайн громадського транспорту. Американські поїзда брудні і стpaшні, американські автобуси незручні і пoтвoрні. Користуватися американським громадським транспортом неприємно.