В Україні вже введено понад пів мільйона бустерних доз вакцини проти коронавірусу. Вакцинація є добровільною, обов’язковість третьої дози наразі не розглядається.
Також головний санлікар зазначив, що сенс, зокрема, бустера полягає в персональному захисті від Омікрону і важкого перебігу хвороби. Наразі в Україні високі показники введення бустерної дози.
“Ми бачимо, що люди звертаються, є певна зацікавленість. І це прекрасно, бо збільшує імунний захист людини і наближає ефективність вакцини до 90 відсотків”, – наголосив Кузін.
За його словами, МОЗ поки не планує розширювати перелік спеціальностей, які зобов’язані зробити щеплення. Водночас, коли Україна досягне показника в 70 відсотків вакцинованого дорослого населення, можна буде розглядати певні послаблення карантину, подібно до досвіду Європи.
Однак у Мінфіні заявили, що у бюджеті України поки що не вистачає грошей на виплату українцям додаткових коштів за бустерну дозу вакцини проти коронавірусу.
дослідження показало, що бустерна доза вакцини від коронавірусу підвищує захист організму від штаму Омікрон. Дві дози COVID-вакцини або перенесений вірус від цього варіанта захищають гірше, ніж це було у випадку з Дельтою;
дослідження канадських вчених показало, що двох щеплень проти коронавірусу може виявитися недостатньо для запобігання зараженню штамом Омікрон. Для більшого захисту рекомендується бустерна доза мРНК-вакцини, але захист усе одно буде меншим, ніж захист від варіанта Дельта.