6 НЕБЕЗПЕК COVID-ШТАМУ ОМІКРОН: ЧОМУ ВАМ НЕ ВАРТО НА НЬОГО ХВОРІТИ


6 НЕБЕЗПЕК COVID-ШТАМУ ОМІКРОН: ЧОМУ ВАМ НЕ ВАРТО НА НЬОГО ХВОРІТИ
Поява нового штаму Омікрон, який спричиняє легші симптоми, ніж інші варіанти, могла сформувати думку, що COVID-19 уже не такий небезпечний.
Науковці доводять, що хоч Омікрон швидше передається від людини до людини, захворювання протікає значно легше. Хтось може поцікавитися, навіщо робити все, щоб запобігти зараженню зараз, якщо рано чи пізно всі перехворіють, пише Reuters. Однак експерти запевняють, що розслаблятися стосовно нового штаму зарано. У виданні зібрали кілька причин, чому вам досі необхідно уникати зараження Омікроном. Ви все одно можете дуже сильно захворіти Дослідження показали, що Омікрон може з більшою ймовірністю призвести до безсимптомного перебігу хвороби, ніж попередні варіанти COVID-19. Також більша частина хворих із симптомами скаржиться на легкі прояви хвороби – біль у горлі або нежить без утрудненого дихання. Однак значне поширення Омікрону в багатьох країнах означає, що в абсолютних цифрах більше людей буде страждати від важких симптомів, наголошують у Reuters. Зокрема, невакциновані мають більший ризик госпіталізації, потрапляння до відділу інтенсивної терапії та смерті. Також Омікрон частіше вражає молодих людей, на відміну від Дельти. Середній вік пацієнтів з Омікроном складає 30,8 років, а хворих на Дельту – 38,3 роки. “Я згоден з тим, що рано чи пізно всі перехворіють, але краще пізніше. Чому? Бо згодом у нас будуть кращі й доступніші ліки та вакцини”, – сказав експерт з вірусів Мішель Нуссенцвейг з Університету Рокфеллера. Ви можете заразити інших Навіть якщо ви легко перенесете хворобу, ви можете передати новий штам COVID-19 комусь, хто ризикує серйозно захворіти. Після інфікування людини вірус швидко стає заразним і для інших, адже інкубаційний період Омікрона – лише 3 дні.
Також на ранній стадії хвороби Омікрон передається у 4,2 рази швидше, ніж Дельта. Довгострокова дія Омікрона невідома Після інших штамів COVID-19 пацієнти страждали на Long COVID, навіть якщо вони легко перенесли хворобу чи заразилися після вакцинації. Long COVID – це явище, коли симптоми коронавірусу можуть зберігатися кілька тижнів поспіль після одужання і довго впливати на організм. “У нас поки немає даних про те, яка частка інфікувань штамом Омікрон закінчується Long COVID… Люди, які недооцінюють Омікрон, вважаючи його “м’яким”, піддають себе ризику виснажливої ​​хвороби, яка може тривати місяцями або роками”, – сказав імунолог з Єльського університету Акіко Івасакі. Також незрозуміло, чи матиме Омікрон якийсь із “прихованих” наслідків, які виявились у попередніх варіантах. Йдеться зокрема про аутоантитіла, які знищують здорові клітини свого ж організму, зниження якості сперми й рухливості сперматозоїдів, а також вплив вірусу на підшлункову і клітини, що виробляють інсулін. Ліків може не вистачати Препарат Сотровімаб від GlaxoSmithKline (GSK.L), який зараз використовують для лікування COVID-19 у США, ще не затвердили в Україні. Водночас Україна закупить препарат Paxlovid від Pfizer, який виявився ефективним проти Омікрона. Однак ліки можуть бути в дефіциті, тож якщо ви захворієте, можете мати обмежений доступ до лікування, кажуть експерти. Лікарні переповнюються Професор мікробіології та імунології Колумбійського університету Девід Хо сказав, що повністю вакцинованим людям без супутніх захворювань Омікрон “не завдасть великої шкоди”. Проте чим менше людей заражатимуться Омікроном, тим меншим буде навантаження на медичну систему. Водночас коли є багато госпіталізацій, швидка не встигає приїжджати на всі надзвичайні ситуації, зокрема серцеві напади. Через рекордну кількість інфікованих пацієнтів лікарні також можуть бути змушені відкладати планові операції та лікування раку.
Більше заражень – більше нових варіантів Омікрон є 5 варіантом оригінального SARS-COV-2, і він має близько пів сотні мутацій. Наразі невідомо, чи зменшиться здатність вірусу мутувати у майбутньому. Однак високий рівень зараження точно дає вірусу більше можливостей для мутації, і немає гарантії, що нова версія COVID-19 буде більш безпечною. “Протягом останніх двох років SARS-CoV-2 здивував нас різними варіантами, і ми не можемо передбачити еволюційну траєкторію цього вірусу”, – сказав Хо.
повний текст читайте тут: https://ukr-space.com.ua/news/165604

Читайте також:


Залишити коментар: