“Цей “ковід” не лише наш, прикарпатський, його привозять з цілої України”, – дитяча лікарка-імунолог Галина Бенько
20 січня стало відомо, що Прикарпаття визначили епіцентром нового спалаху коронавірусу. А згодом – що з 24 січня область повертається у “червону” зону.
Чому Прикарпаття вкотре стає епіцентром коронавірусу? Є кілька варіантів: зокрема, гендиректор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, пов’язує зокрема різкий спалах “ковіду” з встановленням рекорду з виконання колядки. Нагадаємо, на Прикарпатті майже 4,5 тисяч людей разом заколядували .
Також варто додати, що Прикарпаття друге з кінця за показником провакцинованого населення.
Читайте також: Буковель, церква і лікарня: чому Прикарпаття вкотре стало епіцентром спалаху коронавірусу?
Дитяча лікарка-імунолог та експертка Департаменту охорони здоров’я ОДА з дитячої імунології Галина Бенько називає також ще один з чинників, чому Франківщина стала епіцентром коронавірусу.
“Сьогодні в день від Укрзалізниці до Івано-Франківська в напрямку Буковелю йде 8-10 поїздів щоденно, тобто до нас приїждажють люди з цілої України. І реально те, що Прикарпаття- епіцентр ковіду, сталося завдяки нашому туризму. Але цей ковід не тільки є наш, прикарпатський, а його реально привозять з цілої України. Так, Прикарпаття на сьогоднішній день має низький рівень вакцинації, можливо менший, ніж інші області. Але ця проблема по ковіду є тому, що люди з’їждажються в красиві гори, на відпочинок. Це є наш ковід, але він загальноукраїнський. Тут сконцентрувалася велика кількість цієї проблеми, яку ми всі мусимо вирішувати і нікуди воно від нас не дінеться”, – сказала Бенько.