Педагогам треба піднімати зарплату та готувати до нових умов.
Держава має докласти чимало зусиль, аби спростити роботу вчителя у школі та підняти престиж професії педагога. Про це заявив заступник голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій, у минулому — шкільний педагог, Сергій Колебошин.
Ми робимо все, щоб підвищення зарплат відбулось, відповідні норми «зашиті» у закон про середню освіту – щоб вчитель отримував не менше трьох мінімальних зарплат. До 2024 року ми маємо вийти на зарплату 15 тис. грн, якщо рахувати по сьогоденній мінімалці. Таке завдання стоїть перед Кабміном, і профільний комітет парламенту тримає це на постійному контролі. Це те, що ми можемо робити на законодавчому рівні, — зазначив Сергій Колебошин.
Він додав, що в українських школах працює близько 440 тисяч вчителів. Їхній перепідготовці приділяється вкрай мало уваги.
Будь-яка зміна в освіті може показати результат через роки. Можна закупити нове обладнання, перерізати стрічку нової школи. Але побачити вчителя, який мислить по-новому, до якого хочуть йти діти – це важкий еволюційний процес, —сказав Колебошин.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов’язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.
Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.