У Кабінеті міністрів України підняли мінімальний оклад, який отримуватимуть українські топ-чиновники.
Також уряд встановив сітку, відмовившись від коефіцієнтів, на підставі яких вираховувались оклади. Про це із засідання КМУ повідомив нардеп Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.
1. Встановлюється новий мінімальний розмір посадового окладу – два прожиткових мінімуми (станом на 1 січня 4204 грн.).
2. Розміри посадових окладів пропонується затвердити в гривнях, а не коефіцієнтах як це було в 2019 році.
3. Наприклад, керівник державного органу (Офіс президента, апарат РНБО матиме посадовий на рівні 37800 грн, а рівня міністерств та центральних органів виконавчої влади 33600 грн).
Зміни у преміях
Також Гончаренко повідомив, що Першому віцепрем’єр-міністру, віцепрем’єр-міністрам, міністрам, їх першим заступникам і заступникам може виплачуватися:
1) надбавка за ефективність, яка встановлюється щомісяця Першому віце-прем’єр-міністру України, віце-прем’єр-міністрам України, міністрам Прем’єр-міністром України, а першим заступникам міністрів — відповідним міністром, у розмірі до 200 відсотків посадового окладу;
2) премія, яка встановлюється заступникам міністрів (крім перших заступників) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи, у розмірі до 200 відсотків посадового окладу.
Як повідомляв OBOZREVATEL, міністр економічного розвитку і торгівлі України Тимофій Милованов недавно знову поскаржився на зарплати в Кабміні, нарікаючи, що заступники міністрів звільняються через низькі окладів. За його словами, таксисти заробляють більше, ніж чиновники.
Милованов поскаржився також на свою заробітну плату, заявивши, що повинен отримувати від $ 5000 до $ 10 000. Міністр вказав, що зарплати, які зараз існують в Кабміні, “штовхають на корупцію”.
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук підтримав ініціативу підвищення зарплат членам уряду.