У листках капусти містяться фiтoнцuди, клiткoвuна, органічні кuслoти, мінеральні речовини, цукор. У порівнянні з мандаринами і лимонами в цьому овочі міститься набагато більше вітаміну С. Капуста багата вітамінами групи В, РР, пантотеновою і фолієвою кислотами, глюкозою, солями калію, фосфором та кальцієм. З мікроелементів в ній багато заліза, цинку, алюмінію, марганцю.
Для початку необхідно видалити зіпсовані, пожовклі, сухі листки капусти. Після цього, качан слід обрізати, “під корінь”.
Потім, капусту слід герметично обернути харовою плівкою в кілька шарів, щільно пригладжуючи кожен. Двох шарів, як правило, цілком достатньо. Упаковану капусту укладають, в ідеалі, в ящики, але можна зберігати на полицях або мішках.
Раз на місяць її рекомендується перевіряти на предмет псування. Якщо капуста зіпсувалася, зніміть плівку і, обрізавши зіпсовані ділянки, знову загорніть її.
Ідеальні для зберігання умови: температура повітря від -1 до +3°С, вологість не менше 90%, з можливістю провітрювати приміщення.