Централізоване питне водопостачання в Україні опинилося під загрозою, передає Корупція.Інфо
Відзначається, що на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України хлору залишилося на термін від тижня до 20 днів. Про ситуацію, що склалася, Асоціація “Укрводоканалекологія” терміново повідомила Уряд і РНБО з проханням втрутитися та вирішити питання з постачанням хлору.
Відзначимо, “ДніпроАзот”, афілійований Ігорем Коломойським та іншими екс-власниками Приватбанку, знаходиться в Кам’янському. Раніше глава правління підприємства Сергій Сидоров заявив, що причиною зупинки заводу стало подорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва та становить близько 80% у вартості продукції підприємства.
За його словами, протягом двох місяців підприємство здійснювало капітальний ремонт і модернізацію своїх агрегатів, але в червні запуститися так і не змогло.
“Підприємство зупинене повністю, все відключено. Без втручання уряду підприємству не обійтися. Найперше, звичайно, треба розглянути ціну на газ для підприємств хімічної галузі. Якщо в найкоротші терміни питання не буде вирішене, підприємство буде законсервовано зі звільненням персоналу в чотири тисячі чоловік. Запустити його знову вже буде неможливо”, – розповідав Сидоров.
У “Київводоканалі” також відзначили, що поставки хлору в цистернах із Європи, зокрема, з Румунії, дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території України.
Таким чином, якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах і містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена.