Явище, схоже на північне сяйво, спостерігали мешканці кількох областей України, а також на території Білорусі.
У ніч з 23 на 24 квітня 2023 року мешканці Київської області, а також в інших регіонах країни спостерігали незвичайне явище, дуже схоже на північне сяйво. Кольорові спалахи також було видно над територією Білорусі. Різнокольорове світіння у небі може бути полярним сяйвом через потужну геомагнітну бурю.
Про це “Українській правді. Життя” розповів завідувач лабораторії методологічного забезпечення освіти і науки астрономічної Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко.
“Бувають такі випадки, що північне сяйво досягає наших широт і пов’язане воно з геомагнітною бурею”, – зазначив Крячко.
За словами вченого, коли корональні маси Сонця досягають зарядженої атмосфери навколо Землі, вони проникають в атмосферу і взаємодіють з азотом та іншими молекулами, що входять до складу повітря. Різні гази при цьому світяться по-різному – зеленим, червоним, малиновим кольорами.
Науковець також розповів, що потужна геомагнітна буря може бути небезпечна для літаків та космічних кораблів. Якщо буря сильна, вона може навіть призвести до виходу з ладу електростанцій.
Астроном, співробітник Харківського планетарію Володимир Кажанов також переконаний, що українці разом з мешканцями багатьох країн Північної півкулі Землі спостерігали полярне сяйво.
“Сталася потужна геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому. На момент 1:00 за київським часом буря зменшила інтенсивність, полярне сяйво на цей час втратило вже ту яскравість, що була”, – зазначив астроном.
Наслідками бурі G4 можуть бути відключення радіо на кілька годин і перебої в навігації.
Сообщение Північне сяйво над Україною: науковці пояснили, що це було насправді появились сначала на NEWS TiME.