Як дівчина з України досягла успіху в одній з найбільших ІТ-компаній світу(фото)



33-річна Олена Лук’яненко з України вже четвертий рік працює у компанії “Майкрософт” у Сингапурі всесвітньо відомої компанії програмного забезпечення та хмарних технологій. Там вона – єдина українка. Як же дівчині вдалося опинитися у такій сильній команді? Про це пише svitua.

- джерело.

– До Майкрософту я працювала чотири роки в міжнародній консалтинговій компанії в Китаї на посаді директора по маркетингу. Моя команда надавала маркетингові послуги направлені на ріст продажів для міжнародних компаній в Китаї. Великою частиною нашого портфоліо було просування продажів у соціальних мережах та автоматизація маркетингу. Це був час коли компанії тільки починали використовувати соціальній мережі для продажів, маркетингу та обслуговування клієнтів. Тоді ще не було багатофункціональних програм для управління соціальними мережами, і ми будували ці програми самі, – розповідає Олена.

– Саме тоді я вирішила, що хочу працювати у компанії яка спеціалізується на розробці технологій. В мене були ідеї, мені потрібні були ресурси. Декілька крупних китайских і міжнародних ІТ-компаній були зацікавлені, серед них був Майкрософт. Я обрала Майкрософт, так як я хотіла мати можливість в майбутньому працювати у будь-якій країні світу. Півтора роки я працювала у Майкрософті в Китаї керівником проету із обслуговування.

– Ким ви працюєте тепер?

– Я керівник з продажу хмарних сервісів Azure по всій Азії, куди входять п’ять регіонів – Індія, Японія, Китай, Тихоокеанська Азія і Австралія. В мене дуже обширний маштаб обов’язків і велика мережа контактів по всьоми світу як в Майкрософті так і з нашими клієнтами та парнтерами. Саме це дає мені можливість робити те, за що інші колеги не взялись би. Аналізуючи нові можливості для наших хмарних сервісів на Азіатських ринках, я будую міжнародні команди для реалізацій іноваційних проектів. Так наприклад зараз, на додаток до моєї основної діяльності, я працюю над проектом для індустрії онлайн та мобільніх ігор.

– Як відбувається відбір на роботу?

– Подати заявку на роботу в компанії “Майкрософт” дуже просто – для всіх однакові умови. Навіть якщо ти працюєш у нас, але хочеш на іншу посаду, треба зайти на публічний сайт cаrеers.mіcrоsoft.com. Там оголошені всі посади у всьому світі, які необхідні на цей момент. У нас є правило: навіть якщо ми шукаємо когось усередині компанії, а не когось поза нею, посади обов’язково з’являються на цьому сайті. Для всіх мають бути рівні можливості.

Охочий подає туди своє резюме, а далі воно проходить відбір рекрутерів. Якщо тобою зацікавилися, рекрутер телефонує до тебе. Якщо і ця розмова пройшла добре, він запрошує на співбесіди, котрі мають п’ять-сім рівнів, адже проводять їх в окремих департаментах. Кожне інтерв’ю спрямоване на окрему галузь.

Наприклад, перше – про професійні уміння, навички, таланти, друге – уміння співпрацювати з людьми різної стaті, рaси, національності. Є інтерв’ю, що визначають людину на стрeсостійкість, поведінку в стані кризи, здатність вчитися і розвиватися.

Одна з головних концепцій у “Майкрософті” — це концепція grоwth mіndset (гнучке мислення). В основі цього принципу – постійно тримати свій розум відкритим, бо нові ідеї приходять з усіх сторін і від усіх людей. А якщо людині здається, що ніхто нічого нового не скаже, а вона все знає, то в неї fіxed mіndset (стале, закрите мислення). І навіть якщо кандидат не має багато професійних навиків, але має гнучке мислення, ми можемо вибрати саме його.

– Який довгий відбір!

– Так. А потім ще приблизно місяць ви проходите бекграунд-чек, перевірку, чи вся інформація про вас достовірна. Далі – випробувальний термін. У Сингапурі — три місяці. Цей час дається для обох компаній та співробітника, щоб зрозуміти чи підходять вони один одному. Після випрабувального терміну, для розірвання контракту необхідно надати попередження за місяць. Були випадки коли співробітники йшли під час випробувального періоду. Майкрософт не для всіх. Для того щоб бути успішним необхіднно брати ініціативу, постійно вчитися і вміти працювати з людьми з багатьох департаментів і країн одночасно. Індустрія змінюється дуже швидко, клієнти вимогають більшого, конкуренція зростає, все це задає дуже швидкий темп роботи, і не кожний це сподобається. Тут тобі ніхто не буде сидіти й розжовувати те, що і як ти маєш робити. Для того, щоб виконувати роботу якісно, треба дуже швидко все схоплювати.

– А які основні вимоги до працівників, окрім професіоналізму, звичайно?

– Найперше – бажання вчитися. Навіть дуже професійно розвинена людина не може знати всього, особливо в хмарних технологіях, які змінюються ледве не щогодини. Минулого тижня ти ще був професіоналом, а сьогодні з’явилося щось нове, і ти абсолютно нічого про це не знаєш. Як працювати далі? Вчитися на технічному рівні, постійно слідкувати за трендами і самовдосконалюватися.

У “Майкрософті” завжди потрібні люди, які просто візьмуться і зроблять свою справу. Щоразу – різні проекти, кожного тижня в системі щось змінюється. Є проблема – ти вирішуєш, є ідея щодо проекту – створюєш команду і працюєш. А гроші на реалізацію нових ідей тобі виділяють, як у стартапі. Навіть оплачують навчання, якщо ти хочеш вчитися чогось. Аби це давало результат.

Звісно, обов’язково потрібно досконало знати англійську. На оцінки в дипломі та спеціальність, до речі, ніхто не зважає.

– Який у вас графік роботи?

– Мій графік – це щось шалене. Я завжди на дзвінках, і вночі працюю, і зранку. Ми не сидимо в офісі з десятої до шостої. Згідно зі системою флекс, самі плануємо свій день.

Хотілося б вірити, що я працюю вісім годин на день і сорок годин на тиждень, але насправді ця цифра вдвічі більша. Більшість людей зважають на свої сили, підлаштовують графік під себе, поєднують роботу з життям і це дає добрий результат.

– Цікаво, як оплачують роботу в такій великій компанії?

– У Сингапурі зарплата найвища в Азії, бо це одна з найдорожчих країн у світі. Зазвичай, наша компенсація вища, ніж у компаніях подібного рівня. Але компенсація людей, які працюють у продажу, як от я, залежить від того, як ви продаєте, від сум, виданого бюджету. 40% моєї компенсації – це комісія. І якщо я нічого не продала, то я отримаю на 40% менше. За невиконання річного бюджету, дуже великі шанси втратити роботу.

Людина, яка приходить після міжнародного університету, має МВA та один-два роки стажу, заробляє приблизно вісім тисяч сингапурських доларів (орієнтовно 156 600 гривень) за місяць. Для людей, які прийшли щойно з університету і без стажу, в Сингапурі зарплата 3 – 4 тисячі. Більше досвіду, кількості роботи або вища посада — відповідно, вища зарплата.

Вікторія СЕРЕДА


Читайте також:


Залишити коментар: