В Україні з прилавків зникнуть шампанське і коньяк

У рамках угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС українські винороби погодилися змінити назву певних продукцій. Про це повідомляє корпорація “Укрвинпром”, передає “espreso.tv”.

Гендиректор “Укрвинпрому” Володимир Кучеренко зазначив, що українські винороби готові виконати усі вимоги, які передбачені в рамках Угоди про асоціацію, та перейти на нові найменування для своєї продукції після завершення перехідного періоду. Так, “шампанське” стане “ігристим вином”, а “коньяк” перейменують на “бренді”.

Це вимога Франції, адже назви цих напоїв походять від французьких географічних назв: провінції Шампань та міста Коньяк. За словами Кучеренка, попри ймовірне падіння прибутків виноробів під час переходу на нові найменування, вітчизняні виробники готові до цього.

Читайте також:  “Спала п’яна мертвим сном”: Багатодітна мати ледь не занапастила 6-місячне немовля, святкуючи 28-річчя

Також гендиректор “Укрвинпрому” додав, що необхідно наблизити питання акцизної політики до європейських стандартів, оскільки в країнах ЄС столове вино – це продукт харчування і акцизний податок на нього дорівнює нулю.

На даний час до складу корпорації “Укрвинпром” входять 7 обласних формувань та 105 окремих виноградно – виноробних підприємств, у тому числі такі як ДК НВАО “Масандра”, ЗАТ “Одесавинпром”, корпорації , ВАТ АПФ “Таврія”, ЗАТ “Одеський коньячний завод”, ТОВ ПТК “Шабо”, ЗАТ “Артемівський завод шампанських вин “Артемівськ – Вайнері”, ЗАТ ЗМВК “Коктебель” та інші.

Джерело.