В Італії можуть оголосити дострокові парламентські вибори, – ЗМІ

Президент Італії може відмовитись від призначення перехідного уряду та скликати дострокові вибори на липень.
Кандидат у прем’єр-міністри Італії Карло Коттареллі у середу зустрінеться з італійським президентом Серджо Маттареллою на тлі повідомлень про скликання дострокових парламентських виборів вже на липень, – пише Європейська правда.

За інформацією ЗМІ, Коттареллі не зумів заручитися підтримкою головних політичних партій та може навіть не бути приведеним до присяги, повідомляє BBC.

У вівторок Коттареллі запропонував президенту список кандидатів до свого уряду, але покинув зустріч без досягнення будь-яких домовленостей, пише Bloomberg.

За повідомленнями медіа, президент Італії може взагалі відмовитись від призначення перехідного уряду та скликати дострокові вибори на липень.

Читайте також:  З'явилися подробиці розмови Трампа із Зеленським

Раніше передбачалося, що технічний уряд Коттареллі підготує країну до нових виборів восени або й взагалі наступного року. Втім спроби Коттареллі сформувати кабінет зіштовхнулися з вимогою політичних партій провести дочасні вибори якомога швидше.

Маттарелла доручив Коттареллі сформувати уряд після того, як висуванець двох популістських партій «Руху п’яти зірок» і «Ліги» Джузеппе Конте відмовився від мандату сформувати уряд.

Причиною стала відмова Маттарелли затвердити на посаді міністра фінансів контраверсійного 81-річного євроскептика Паоло Савону, який є жорстким критиком євро. Опитування свідчать, що дострокові вибори можуть зміцнити позиції популістських партій.

Джерело.