У Тернополі молокозавод зливав відходи в недозволених місцях

Фігурантом екологічного скандалу став Тернопільський молокозавод, який виробляє продукцію під торговою маркою «Молоко».
Про це повідомляє місцеве видання «Місто».

Під час проведення рейду по недопущенню зливу відходів у невстановлених місцях 24 травня 2018 близько 3:00 ночі фахівцями екоінспекції на об’їзній дорозі м.Тернополя неподалік ТРЦ «Подоляни» зафіксований факт зливу сироватки водієм вантажного автомобіля з цистерною ТОВ «ІТ сервіс Астра». На нього було складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення за ст 52,82 КпАП.

Покружлявши навколо міста 20 кілометрів, під супроводом інспекції, автомобіль з сироваткою повернувся на територію ЗАТ «Тернопільський молокозавод». Інспекція наказала заводу розірвати угоду з даною транспортною фірмою за порушення. Як виявилося, водії цієї фірми неодноразово зливали сироватку в недозволених місцях на території Збаразького, Зборівського, Козівського, Тернопільського районів. Так тільки по одному факту забруднення навколишнього середовища було нараховано штрафів на 803,983 тис. грн.

Читайте також:  Син Порошенка таємно служив на Донбасі: розсекречені подробиці

Досудове розслідування триває. Однак водії продовжують зливати відходи молочного виробництва в недозволених місцях. Злив цих відходів проводиться іноді дуже майстерно. Наприклад, автомобіль зупиняється в придорожній смузі з включеним аварійним сигналом, піднятим капотом, імітуючи видимість ремонту. Зовні на бочці причеплений шланг, одночасно з іншого боку з іншого шланга з бочки зливається сироватка.

До слова, до таких методів «видалення відходів» вдаються багато молочних комбінатів. Наприклад, минулого року молокозавод на Львівщині отруїв своїми відходами половину села і річку.

Джерело.