Скандал у Московському патріархаті: попи підробляли підписи проти автокефалії Української церкви

У Московському патріархаті назріває скандал через те, що митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук) заявив, що не підписував заяву єпископату УПЦ (МП) проти автокефалії Української церкви.

Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.

«Я такого не знаю і не чув про звернення… Я підписав, що я був присутній. Всі члени, які там були, підписувалися, що вони були присутні на нараді. А що писали звернення – при мені такого не писали, може, пізніше хтось написав», – прокоментував владика.

Проте ім’я митрополита Софронія присутнє в списку 72 підписантів звернення на офіційному ресурсі Української Православної Церкви (МП).

Згідно з цим повідомленням, всі присутні на нараді архієпископи одноголосно прийняли таку заяву: «Наявний канонічний статус цілком достатній для того, щоб Українська Православна Церква плідно здійснювала свою місію серед народу України. Спроби змінити цей статус приведуть тільки до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії. До того ж, ці спроби не вилікують, а тільки поглиблять розкол як в українському православ’ї, так і в українському суспільстві загалом».

Деякі ЗМІ повідомили, що архієреї підписували документ примусово і без тексту, який нібито писався пізніше.

Читайте також:  На Житомирщині згоріла церква Московського патріархату (ФОТО)

Зазначимо, що 25-го червня в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбулась архієрейська нарада, на якій обговорювалися перспективи надання Україні автокефалії від Константинополя. За результатами наради, архієреї виступили проти автокефалії.

Ця заява викликала широкий резонанс в навколоцерковних колах. Особливе здивування викликало те, що підписантами виступили навіть відомі прихильники автокефалії – наприклад, митрополит Черкаський і Канівський Софроній.

1 липня Вселенський Патріарх Варфоломій заявив, що Константинополь ніколи не визнавав церковної влади Москви над Україною. Відповідні слова прозвучали у виступі Патріарха під час поминального богослужіння з нагоди 40-го дня від упокоєння митрополита Перги Євангела.

Джерело.


РЕКЛАМА: