Школярів і студентів забезпечують безкоштовним проїздом – українець про навчання в Польщі



У Польщі школа поділяється на три рівні: молодша, середня і старша. В старшій школі учню дається вибір: навчання в ліцеї без професійного нахилу — 3 роки, в технікумі з професійним нахилом — 4 роки. Третій варіант, який не популярний у Польщі — технічна школа, яка є аналогом технікуму, але навчання в ній триває 3 роки.

- джерело.

Відмінність у тому, що випускник не може вступити до вищого навчального закладу, так як не складає матуру (аналог ЗНО). Про це розповідає студент Володимир Мілецький, який разом із сім’єю влітку переїхав у Польщу. Для свого навчання він обрав третій варіант.

Згідно закону Європейського Союзу, дитина має право на освіту в тій країні, де працюють її батьки. Цей закон не тільки дає право на освіту, але і зобов’язує дітей навчатися, під загрозою санкцій в сторону батьків, пише 20 хвилин.

“Спочатку було не просто розпочати навчальний процес на польській. Але подібність мов і толерантне відношення вчителів допомогли швидко її вивчити. Також, що стало для мене несподіванкою, місто профінансувало додаткові заняття з польської мови”, – каже хлопець.

За його словами у Польщі всім учням та студентам надають безкоштовний проїзд у міському транспорті і знижки на всі види транспорту Польщі.

“Мій менший брат ходить до приватної школи, яка коштує 400 злотих (майже 3 тис. грн) на місяць, але для українців уряд відшкодовує 75% від повної вартості. Тому ми сплачуємо тільки 100 злотих на місяць. Окрім того, харчування коштує 7 злотих в день, але місто всім дітям безкоштовно виділяє молочні продукти, овочі та фрукти”, – каже хлопець.

У Польщі зовсім інший підхід до викладання та вимог до учня.

“В перші дні навчання, кожний вчитель на своєму уроці видавав кожному учню документ, який регулює відношення між вчителем та учнем. Кожен учень міг доповнити документ на свій погляд. Також, кожен учень має право виправити будь-яку оцінку, навіть якщо це екзамен. В цілому, тут багато таких дрібниць, які роблять навчання в Польщі набагато простішим, ніж в Україні”.


Читайте також:


Залишити коментар: