Розміром з літак: знайдено досі невідому науці тварину(фото)



70 мільйонів років тому рептилія, подібна драконові, контролювала небо над Монголією. Цей птерозавр мав  розмах крила розміром в невеликий літака, міг злітати в небо за лічені секунди і, ймовірно, полював на дитинчат динозаврів.

- джерело.

Нового птерозавра-гіганта реконструювали палеонтологи з університету Бірмінгема на підставі п’яти шийних хребців, виявлених в пустелі Гобі, повідомляє “Сегодня”.

І хоча робити висновки, ґрунтуючись тільки на розмірі шийних хребців, складне завдання, ясно, що знайдені останки подібні скелету інших птерозаврів.

Літаюча рептилія, безсумнівно, належала до загону ахдарзідів, розмах крила яких досягав 10-12 м. Новий птерозавр по довжині і масивності шиї подібний Кецалькоатлю. Однак в реальності він міг бути трохи більшим або меншим даного птерозавра. Можливо, він мав занадто важку і непропорційну шию. Або не міг літати, якщо був занадто важким.

Читайте також: За останні 40 років у світі стало на 60% менше тварин – доповідь

У нової тварини поки немає імені. Це відкриття унікальне, оскільки раніше в Азії останків птерозаврів не виявляли. Знахідка означає, що ареал проживання крилатих рептилій охоплював не тільки Північну Америку, але також Європу і Азію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що цунамі принесло в США сотні нових видів тварин. Крім цього, дослідники з’ясували, що життя на Землі існувало ще чотири мільярди років тому. У той час наша планета була дуже ворожим місцем і малопридатним для проживання. Однак про те, що навіть в таких важких умовах існувало життя, кажуть нові дослідження скам’янілостей.


Читайте також:


Залишити коментар: