“Приватбанк” програв справу на півтора мільйони каналу 1+1

Верховний Суд відмовив “Приватбанку” у стягненні з підприємства “1+1 Продакшн” боргу перед Союзом європейських футбольних асоціацій на 1,6 мільйона євро.

Про це повідомляє finclub.

Рішення було прийнято 30 травня.

В матеріалах судової справи йдеться про те, що у 2015 році “Приватбанк” надав дві гарантії компанії з Кіпру TV Media Planet Limited за її фінансовими зобов’язаннями на загальну суму 1,6 мільйона євро перед Союзом європейських футбольних асоціацій. Зобов’язання виникли в результаті отримання телевізійних прав на трансляцію матчів футбольних єврокубків каналами медіахолдингу 1+1. За умовами угод, гарантії діяли до 20 грудня 2016 року.

Компанія “1+1 Продакшн” надала під заставу “Приватбанку” майно у вигляді обладнання, яке знаходиться у Києві, по вул. Кирилівська, 23. 19 грудня 2016 року, після введення тимчасової адміністрації, “Приватбанк” отримав від УЄФА дві вимоги щодо сплат за гарантіями на 1 мільйон євро та 571,8 тисячі євро.

В свою чергу банк висунув вимогу до TV Media Planet Limited сплатити вказану суму. Оскільки компанія не виконала своїх зобов’язань, “Приватбанк” звернувся до суду, з вимогою стягнути з компанії гроші.

Читайте також:  “Включаємо духовку, гріємося кондиціонерами”: в столиних багатоповерхівках відмовляються включати опалення через “загублені” гроші

Рішенням Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року, а пізніше і Київського апеляційного суду від 17 січня 2018 року, “Приватбанку” було відмовлено у стягненні.

Суд першої інстанції констатував, що банк не надав доказів того, що здійснив платежі на користь УЄФА.

Суд також звернув увагу на те, що, згідно укладеної угоди, гарантія втрачає силу не пізніше як 20 грудня 2016 року. Оскільки в цей час у банку працювала тимчасова адміністрація, то, за висновками суду, навіть у випадку отримання грошей від TV Media Planet Limited “Приватбанк” в силу законодавчих обмежень не повинен був проводити сплату на користь УЄФА.

В лютому 2018 року, Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольняти скаргу “Приватбанка” і залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року.

Джерело.