«Освіта так собі»: українку шoкyвaло життя в США

Українка Настя боєнь переїхала в місто Анкоридж (Аляска, США) за програмою культурних обмінів і була дуже здивована побаченим.

В інтерв’ю дівчина розповідає про свій досвід життя в Америці , а також підтверджує і розвінчує головні міфи.

Машину можна купити за одну зарплату
«Тут є дуже дешеві автомобілі, але їх потрібно ремонтувати, — розповідає Настя. — Можна знайти бюджетні варіанти навіть за 20-40 доларів.

Ну да, це буде «yбuaа тарандайка» , але все-таки. Вже за 400 доларів можна купити абсолютно нормальний автомобіль, а за дві тисячі — «персик».

Сфера послуг — ідеальна, а дороги немає
Сфера послуг ідеальна. Бувало таке, що приносила в магазин порвані джинси. Продавці дозволили мені на цю суму (вартість джинсів) обрати інший товар. Але з дорогами на Алясці проблема. Коли я бувала в Х’юстоні, то там ще нічого.

А тут тане сніг і разом з ним — дорога. Може, просто не встигають ремонтувати через величезні площ. Бачила, що влітку йде масштабна реконструкція — швидкими темпами ремонтували все дороги.

Вони ж за це платять великі податки. Але ось саме зараз на хай-веях є великі ями і це погано: їдеш на швидкості і не можеш зупинитися, тому що за тобою багато машин, але ризикуєш влетіти в якусь калюжу.

Несмачні продукти
Дуже несмачні! Вони підсипають в страви різні добавки і емульгатори для смаку. Через це постійно хочеться їсти. Хоча коли купуєш продукти сам, то вони ніякі: овочі, фрукти, навіть картопля несмачний.

Ківі, наприклад, без кислинки і не соковиті, дуже великі за розміром. Хліб схожий на губку: можна його в кулаці затиснути, а він вже через кілька секунд знову набуває потрібної форми.

Читайте також:  У США безстрашні дівчата врятували крокодила від проїжджаючих авто (відео)

Звичайно, є спеціальні пекарні, де хліб хороший, але мало хто туди їде, адже на це йде багато часу.

Гроші платять просто так
Так, але це не зовсім доплати, а дивіденди для американців, які живуть тут постійно — як мінімум три роки. Їм виплачують один раз в рік від однієї до двох тисяч доларів. Тобто якщо в сім’ї п’ятеро дітей — гроші отримає кожен.

Хороша середня з/п
Здається, мінімальна зарплата 9,5 доларів за годину. На місяць виходить десь 1600 доларів. Хоча можна легко отримувати і 15 доларів на годину, тоді за місяць вийде більше.

Освіта так собі
Кожен день щось дивує. Буває, я скажу якусь фразу, наприклад «ти як Дон Кіхот», а вони не знають, хто це. Чи не читають.

І навіть ті, хто вчать літературу в університеті, знають тільки окремий період — французьку літературу 17 століття, наприклад. Американці не знають своїх класиків, того ж Драйзера.

Не пройдуть повз

Вони завжди допоможуть. Якщо ти плачеш, вони підійдуть і запитають, чи все у тебе добре. У нас буває, що просто повз проходять. Пам’ятаю, у мене одного разу в машині спустило колесо.

Чоловік, який їхав позаду мене, посигналив, я зупинилася і він допоміг мені все перемонтувати. До того ж вони дуже відкрито ставляться до інших людей. Їм дійсно цікаво, що там у тебе в житті відбувається. Хоча люди там різні, як і всюди.

Джерело.


РЕКЛАМА: