Опадів менше норми, магнітні бурі і заморозки: синоптики дали прогноз на серпень

Український Гідрометцентр опублікував дані про прогноз погоди на серпень, включаючи середньомісячні дані по температурі і коротку кліматичну характеристику серпня.

Дані грунтуються на дослідженнях як Українського науково-дослідного інституту метеорології, так і на основі даних світових центрів погоди.

Так, за даними Гідрометцентру, початок серпня охарактеризується приходом повноцінної літньої погоди зі спекою і тимчасовими дощами. Така погода триватиме мінімум тиждень.

Середня ж місячна температура серпня становить 17-20°, в південних і південно-східних областях місцями 21-23°, в гірських районах 11-16°. Середня місячна температура передбачається 20-25°, в гірських районах 17-18°, що на 2-2,5° вище середніх багаторічних значень.

Абсолютний максимум температури досягає 34-42°, в гірських районах 26-33°. Абсолютний мінімум становить 1-7° тепла, на півдні до 11°, в західних, північних, східних та Запорізькій областях місцями 0-2° морозу.

«Заморозки на поверхні ґрунту вірогідні в кінці місяця в Україні, крім більшості центральних, південних областей та Криму», — відзначили в Гідрометцентрі.

Читайте також:  Пошуки тривають з 2003 року: в Італії зник тернополянин Сергій Майорик...

Середня місячна кількість опадів становить в південних областях і в Криму 27-59 мм, на решті території 35-76 мм, в Карпатах і Прикарпатті до 145 мм.

«Місячна кількість опадів очікується 28-75 мм, в Карпатах до 110 мм, що в більшості західних областей та на півдні країни в межах норми, на решті території менше середніх багаторічних значень», — підкреслили в Гідрометцентрі.

У той же час в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця повідомили, що протягом серпня на Землі очікуються три магнітні бурі.

Одна з них сильна, а дві інших — невеликої потужності. Але прогноз магнітних бур, як і прогноз погоди, може змінитися.

Джерело.


РЕКЛАМА: