ООН проти італійської агропродовольчої промисловості: “під прицілом” Пармезан, Прошутто-ді-Парма і оливкове масло



Можливо, скоро на найвідоміших в світі італійських продуктах – сирах, шинці і олії – як на цигарках з’являться спеціальні етикетки, які сигналізують про можливий розвиток діабету, серцево-судинних захворювань і навіть раку при їх надмірному споживанні.

- джерело.

Парміджано Реджано, Пармська шинка, а також піца, вино і оливкову олію. Всі ці продукти ризикують стати в один ряд з сигаретами: обкладатися акцизним податком і отримати жахливі картинки на упаковках, щоб кожен споживач пам’ятав, що вони “серйозно шкодять здоров’ю”. Всесвітня організація охорони здоров’я і ООН оголосили війну діабету, ракових і серцево-судинних захворювань: смертність від них повинна бути скорочена на одну третину до 2030 року. Як? Шляхом скорочення споживання насичених жирів, солі, цукру і алкоголю. Біда в тому, що під дружнім вогнем ООН і ВООЗ виявилися високоякісні продукти, зроблені в Італії. Як наприклад, Парміджано Реджано: за грам зайвої солі його порівняли з сигаретами. І все це при повазі до принципів середземноморської дієти, визнаною найздоровішою навіть тією ж самої ВООЗ, яка зараз нападає на неї.

Агропродовольчі виробники вже бунтують: це не тільки негативно вплине на продажу, але навіть не несе ніякої вигоди для споживачів, тому що, на їхню думку, ідея про те, що подібні заходи можуть знизити виникнення і розвиток перерахованих вище захворювань, не має під собою солідної наукової основи. Недавні дослідження показують, що діабет і серцево-судинні захворювання не визначаються одним фактором, але вони мають багато причин: генетичний, спосіб життя, надмірне і неправильне харчування, відсутність руху. Коротше кажучи, між їжею і деякими захворюваннями не існує однозначної винятковою кореляції.

День остаточного вердикту призначений на 27 вересня, коли в Нью-Йорку відбудеться засідання Генеральної Асамблеї ООН на рівні глав держав і урядів для вирішення питань, пов’язаних з неінфекційними захворюваннями. Саме тут будуть обговорюватися нові, важкі податки на харчові продукти, що містять жири, солі і цукру, а також нанесення попереджень про небезпеку на упаковки багатьох харчових продуктів, щоб перешкоджати їх споживання, що вже використовується для сигарет.

Звичайно, між резолюцією ООН і законодавством на національному рівні дорога дуже довга, тому що в резолюціях немає зобов’язань для суверенних національних урядів. Але вірно і те, що вказівка ​​від ООН залишається важливим на світовому рівні. Наприклад, санкції щодо Росії були введені після прийняття тієї ж резолюції ООН.

Італійська індустрія в тривозі. Від виробників оливкового масла до господарів винних і сирних льохів, турбується навіть Ферреро. І Італія в своєму страху і занепокоєнняі не одна: побоюються резолюції і, так звані, країни Середземноморської дієти, які ризикують кращими продуктами харчової традиції – від французьких сирів до грецьких оливок і Іберійського хамона. У дослідженні, проведеному МЕА, стверджується, що для всіх напоїв і всіх продуктів, що містять цукор, сіль або насичені жири, буде введений спеціальний податок (називається цифра 20%, це означає, що середньостатистична сім’я в Італії витратить на 546 євро в рік більше при покупці улюблених сирів і шинки).


Читайте також:


Залишити коментар: