Нові правила гри – хто матиме право на субсидію?

Тобі – дам, а тобі не дам. Приміром, так можна описати нові правила надання субсидій. Держава знову прищемила “хвоста” тим, хто сподівався на допомогу.

Субсидія – це адресна безготівкова допомога домогосподарству, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг.

З 1 травня 2018 року в Україні діє нова програма житлових субсидій.

Вона є більш адресною і соціально справедливою, принаймні так вважають чиновники. На їх думку, зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали, пишуть Версії з посиланням на PRESS-ЦЕНТР.

Раніше, субсидію оформляли чи не у кожній хаті. Приміром у житловому багатоквартирному будинку у 50 відсотків мешканців пільгу отримували.

Та тепер ситуація кардинально зміниться. Кількість претендентів та державну допомогу в рази зменшиться.

Ви знаєте, була хоч якась допомога, можна було більш менш вижити, а зараз із цими правилами, я навіть не знаю, що буду робити взимку. Бо літо то ще таке, а коли холодно біда, – розповідає рівнянка Євдокія.

У нас як завжди, спочатку дають, а потім забирають. Знущаються із народу, який і так виживає, – каже рівнянка Ніна.

Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2018 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

• орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду

• особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень

• власники автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами

• особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб

• боржники з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

• власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї

• особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи УПтаСЗН автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії

Крім, того, якщо ви перебуваєте за кордоном більше 60 днів, субсидію можуть ліквідувати.

Читайте також:  У США таки призупинили контакти з Польщею через закон про «історичну правду», – американські ЗМІ

Щодо обов’язкового платежу. Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з 1 травня 2018 року зобов`язані щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть у разі якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.

Водночас, субсидіанти й надалі мають право використовувати зекономлену суму субсидії у наступних місяцях на оплату послуг, спожитих понад соціальні нормативи.

До слова, комунальна субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців і розраховується:

• на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня

• на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня

Ті громадяни, які спробують обійти закон і подати недостовірну інформацію про свої доходи, субсидію відразу ліквідовують.

Субсидія проходить в три етапи ми сподіваємося, що люди подають точні і правильні дані, другий етап – це призначення, сектор, який призначає субсидію і є відділ перевірки, який перевіряє дані, які прийшли по базах.

За недостовірну інформацію людину позбавляють права мати держдопомогу, – розповідає Тетяна Горбатюк, головний спеціаліст відділу призначення державних допомог

Та й крім цього може зявитися ще чимало нововведнь. Тому якщо ви хочете отримати пільгу, краще дізнатися про нею у фахівців, пред’явивши необхідні документи.

Джерело.


РЕКЛАМА: