Назвали вpaжaючy сyму, якa потрібна на переїзд у Польщу родиною



До переїзду у Польщу родиною слід готуватися цілий рік. Для цього треба зібрати 100 тисяч гривень, вивчити мову та знайти роботу. Про це Gazeta.ua розповідає Єгор Ткаченко із Києва. Він торік разом з дружиною та дочкою переїхав до міста Гданськ.

- джерело.

Як слід підготуватися до переїзду

“До переїзду я їздив один раз працювати по робочій візі на будівництво. Помітив, що поляки цінують знання мови. Не слід тішити себе надією, що по приїзду якось вивчите. Щоб більше отримувати треба спілкуватися на рівні. Вкладені гроші у курси повернуться буквально за кілка місяців. Мову слід вчити інтенсивно. Для себе я зрозумів, що хочу бути поляком. Вони близькі по світосприйняттю, там легко адаптуватися і їхні закони схожі на наші. Усі зароблені гроші, які привіз за пів року вклав у переїзд. Це 100 тисяч гривень”, – каже Сергій.

1) Сергій записався сам і записав 4-річну дочку і дружину до репетитора. Вчили мову 5 днів на тиждень. Вдома чіпляли картки з назвами продуктів та побутових речей. Намагалися говорити польською.

2) Пройти всі обстеження, здати аналізи, полікувати зуби і хронічні болячки. Медицина у Польщі страхова і обійдеться дорого.

3) Перекладіть усі документи, які вам можуть знадобитись на польську мову та завірите нотаріусом. Якщо плануєте працювати по спеціальності, яку отримали в Україні, зробіть довідку з апостилем. Це довідка, в якій вказують погодинно скільки годин якої дисципліни ви вивчили.

4) Вивчіть нову професію, яка допоможе вам працевлаштуватися. Це фотограф, кухар, перукар, екскаваторник, водій автокару, зварювальник. Краще, щоб був документ про закінчення якихось курсів. Навчитися новій професії можна вже після переїзду і безкоштовно. Але не розраховуйте, що з українським дипломом юриста, нотаріуса, вчителя вдасться нормально працевлаштуватись.

Власне переїзд

Родині слід визначитись з містом і зняти житло. Не варто їхати на роботу туди, де беруть пари із житлом. Партнерів часто міняють і переводять, селять в одній кімнаті дві пари. Це некомфортно і спричинить масу неприємностей. Житло найкраще шукати на безкоштовних сайтах gumtree.pl, olx.pl, otodom.pl , wspollokator.pl. На відміну від України тут багато житла здають самі господарі без ріелторів.

“Ми зняли двокімнатне помешкання в центрі Гданська. За житло платимо 12 тисяч гривень. Це третина зарплати одного працюючого. В нас житло омебльоване, є побутова техніка та посуд. Якби зекономили 2 тисячі гривень, мали б голі стіни. Власники беруть кошти за два місяці наперед, тому будьте готові потратити добру частину коштів на житло”, – каже Єгор.

Робота

Шукати варто на внутрішніх польських сайтах olx.pl. За вакансії там не вимагають грошей і часто пропонують роботу для самих поляків, оплата вища, ніж на сатах для українцям. Наприклад, працівнику складу поляку попонують 17 злотих за годину. Без знання мови лише 12. Нормална зарплата 30-35 тисяч гривень при 46 годинному робочому тижневі. Для жінок оплата нижча і становить 20-24 тисячі гривень. Їх часто беруть на упаковку товарів, розфасовку. Але, перукар жінка може отримувати на рівні з чоловіком. Також цінують жінок лікарів та стоматологів.

Дитсадок

Подавати документи можна в будь- який дитсадок. Якщо батьки мають карту побуту, візьмуть і в державний. Насправді тут багато приватних мінісадочків, де виховують по 5-6 дітей. Плата за садок становить 2400 гривень на місяць. Додатково оплачується харчування.

“Карта побиту” або тимчасове громадянство

Її може оформити роботодавець. Зазвичай відкривають у тому місці, де працюєш. Чекати потрібна від кількох місяців до року. У паспорті роблять відмітку, про те, що ви маєте карту побуту. Це тимчасове громадянство. Перша карта дається на 3 роки. З цим документом можна міняти роботу. Карту побуту можна купити. Різні агенції пропонують від 26 до 25 тисяч гривень. Таку карту виготовлять швидше і вона не матиме прив’язки до місця роботи.

Авто

За місячну зарплатню можна придбати потриманий автомобіль. Фольксваген на ходу обійдеться 16 тисяч гривень. Їхати з власним авто проблемно. Бюджетні машини не проходять екологічність, їздити на них заборонено.


Читайте також:


Залишити коментар: