На Франківщині негода наробила мільйонних збитків (відео)

Десятки дворів та городів у воді, підтоплені житлові будинки, пошкоджені дороги й мости – на Прикарпатті селяни ледве встигли оговтатися від минулотижневих підтоплень, як зливи їх накрили знову.

За добу там випала майже місячна норма опадів. Люди не встигають рахувати збитки. Врожаю, кажуть, цього року у них взагалі не буде, пише ТСН.

Як інформує прес-служба управління ДСНС в Івано-Франківській області, внаслідок випадання в ніч на 1 серпня в гірських районах області опадів у вигляді дощу, місцями дуже сильного, на території Косівського, Коломийського та Снятинського районів відмічались підтоплення 41 житлового будинку, 8 господарських будівель та понад 100 присадибних ділянок, пошкоджено укіс дамби річки протяжністю близько 100 м.

В місті Косів підтоплено 7 присадибних ділянок, в селі Старі Кути підтоплено 30 житлових будинків та 100 присадибних ділянок. Між селами Город та Бабин розмито, частково пошкоджено 3 км шутрової дороги місцевого значення. Проїзд для транспортних засобів забезпечено. В селищі Яблунів та селі Стопчатів підтоплено 1 підвальне приміщення господарської будівлі, 4 присадибні ділянки та 2 колодязі.

Для надання допомоги населенню та проведення робіт з відкачування води з підвальних приміщень господарських споруд, з криниць та присадибних ділянок в селі Стопчатів, селищі Яблунів та місті Косів, було залучено 2 одиниці техніки та 8 чоловік особового складу ДПРП Яблунів та ДПРЧ-14 м. Косів, якими відкачано близько 30 м.куб. води.

Читайте також:  У прикарпатському селі після футбольна суперечка закінчилась п’яним убивством

В зв’язку з опадами та добіганням стічних вод, водами річок Лючка та Сопівка на території Коломийського району підтоплено 7 господарських будівель в селі Нижній Вербіж, 7 житлових будинків в селі Мишин, 4 житлові будинки в селі Верхній Вербіж. За результатами виїзду мобільної оперативної групи Коломийського МРВ Управління ДСНС в області встановлено, що в селах Нижній та Верхній Вербіж, Мишин рівень води в річках та потічках спадає, вода самостійно зійшла з підтоплених об’єктів та територій.

Між селищем Заболотів та селом Хлібичин Снятинського району водою річки Прут пошкоджено укіс дамби протяжністю 100 м. На місці події працювала комісія Заболотівської ОТГ.

На територіях підтоплених населених пунктів працювали комісії органів місцевого самоврядування по уточненню розмірів завданих збитків, станом на 18:00 підтоплених житлових будівель не було.

Джерело.


РЕКЛАМА: