Макарони стануть делікатесом в Україні

Підвищення попиту на якісні і дорогі макарони, може призвести до того, що макарони поступово перестануть асоціюватися в Україні з дешевою їжею швидкого приготування, а більшою мірою перейдуть в розряд вишуканих страв

Для тих, хто любить різноманітність у харчуванні, продаються нетрадиційні види макаронів, виготовлені з рисового або гречаного борошна, з додаванням яєць, крохмалю, інших інгредієнтів, підфарбовані в різні кольори за допомогою натуральних барвників.

У 2017 році було знижено імпортне мито на макарони з Євросоюзу, що сприяло нарощуванню їх поставок в Україну і збільшенню рівня конкуренції навіть у традиційній ніші вітчизняних виробників — середньому і низькому цінових сегментах. Одним з ключових факторів, що впливають на макаронний ринок, стало зростання цін на основну складову — пшеничне борошно. З 2016 року по другий квартал 2018 року цей ріст склав 24,3%. Крім борошна, в Україні дорожчають й інші необхідні для виробництва макаронів ресурси, такі як енергоносії та персонал. Тому виробники також змушені піднімати ціни, незважаючи на скорочення ринку і конкуренцію імпортерів.

Читайте також:  У Харкові загадково зникла 15-річна красуня: всі подробиці

У 2017 році макарони подорожчали на 5%, а в першому півріччі 2018 року — на 8% у порівнянні з аналогічними періодами минулих років. За результатами проведеного дослідження ринку макаронів в Україні, прогнозується уповільнення темпів його зниження до 5% в поточному році і перехід до невеликого 2-х відсоткового зростання в 2020-му. «Збільшення доходів населення в результаті запланованого економічного зростання буде сприяти тому, що фактор низької ціни перестане бути головним критерієм вибору макаронних виробів. Підвищується попит на якісні і дорогі макарони, такі як італійська паста.

Якщо вітчизняні виробники зможуть налагодити випуск такої продукції, то отримають додатковий дохід і будуть конкурувати з імпортом за рахунок більш низької собівартості. Судячи з поточними тенденціями, макарони поступово перестануть асоціюватися в Україні з дешевою їжею швидкого приготування, а більшою мірою перейдуть в розряд вишуканих страв, не чужих навіть людям, які сповідують ідею здорового харчування», — констатують аналітики Pro-Consulting.

Джерело.