Італійський уряд строго простежить за виконанням спірного бюджету



Кабмін Італії проводитиме моніторинг кожні три місяці щоб не допустити виходу дефіциту бюджету за встановлені парламентом рамки

- джерело.

Обидві палати італійського парламенту схвалили цільові показники дефіциту бюджету Італії на 2019 і наступні роки, які накликали на Рим критику Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду, пише La Repubblica.

Дефіцит держбюджету на 2019 рік встановлено на рівні 2,4% ВВП. Раніше Брюссель дав зрозуміти, що неузгоджене нарощування держвидатків буде визнано порушенням загальноєвропейських правил.

У 2020 році очікується зниження негативного сальдо до 2,1% ВВП, в 2021 році – до 1,8% ВВП. Крім того, влада Італії розраховує на скорочення боргового навантаження після 2019 року.

Уряд Італії буде відслідковувати виконання бюджету кожні три місяці і втрутиться, якщо показники відхиляться від цільових рівнів, заявила в п’ятницю міністр у справах Півдня Італії Барбара Лецці. В інтерв’ю Radio Capital вона назвала необґрунтованими побоювання, що цільовий показник дефіциту зростатиме протягом року.

“Ми ясно висловилися. Ми доб’ємося 2,4%. Кожні три місяці ми будемо відстежувати витрати і інвестиції і втрутимося, якщо цифри не відповідатимуть плану”, – сказала Лецці.

Раніше повідомлялося, що євро подешевшав у п’ятницю, 28 вересня, щодо всіх основних світових валют на побоюваннях щодо Італії, де в цей день був представлений бюджет на наступний рік, який передбачає дефіцит в розмірі 2,4% ВВП.

При цьому в бюджеті, сформованому колишнім урядом, був закладений в три рази нижчий показник дефіциту держкошторису. Італія також давала обіцянки Брюсселю значно знизити дефіцит для скорочення обсягу держборгу, який зараз поступається за обсягом лише боргу Греції.

Рішення про збільшення дефіциту було прийнято під тиском з боку коаліційного уряду Італії, сформованого в червні партіями “Рух п’яти зірок” і “Ліга півночі” після березневих парламентських виборів.

Розмір дефіциту бюджету Італії викликає серйозні побоювання у інвесторів, оскільки економіка країни є системно важливою для Євросоюзу. Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС Італія стане його третьою за величиною економікою, пише MarketWatch.


Читайте також:


Залишити коментар: