Іспанія купила більше половини українського гороху

За перші 20 днів жовтня цього року з України було експортовано майже 120 тис. тонн гороху, що більш ніж в 3 рази перевершує показник вересня у 38 тис. тонн. В цілому, з початку поточного МР на зовнішні ринки було поставлено 284 тис. тонн українського гороху, що відповідає показнику за аналогічний період попереднього сезону (283 тис. тонн). Такі дані оприлюдненні ІА «АПК-Інформ».

«Основним драйвером зростання поставок гороху в жовтні стала Іспанія, яка закупила майже 85 тис. тонн даної культури і стала лідером серед країн-імпортерів української зернобобової в 2018/19 МР з об’ємом 147 тис. тонн, або 52% від усього обсягу поставок», — йдеться у повідомленні.

Читайте також:  ВЕСНА ВЖЕ У ДОРОЗІ: ГОЛОВНИЙ СИНОПТИК УКРАЇНИ РОЗПОВІВ, КОЛИ ІСТОТНО ПОТЕПЛІЄ В УКРАЇНІ

Другу позицію за підсумками минулого періоду сезону займає Ємен з об’ємом закупівель у 22 тис. тонн (8%), а замикає трійку лідерів Німеччина з об’ємом імпорту у 19 тис. тонн (7%). Ключовий імпортер попереднього сезону — Індія — за минулий період поточного МГ займає лише четверту позицію рейтингу з обсягом закупівель менше 19 тис. тонн.

Згідно з оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», у 2018/19 МР валовий збір гороху в Україні становить близько 795 тис. тонн, що дозволяє сформувати експортний потенціал на рівні 510 тис. тонн. Таким чином, практично 56% прогнозованого експортного потенціалу вже реалізовано.

Джерело.