Генсек НАТО відреагував на пропозицію Італії переглянути санкції проти Росії

Генсек НАТО Єнс Столтенберг відреагував на пропозицію прем’єра Італії Джузеппе Конте переглянути санкції проти Росії.

За словами Столтенберга, перегляд санкцій можна говорити тільки після якісних змін у поведінці РФ.

“Санкції важливі, вони посилають чіткий сигнал, що дії Росії в Україні мають наслідки”, – цитує Столтенберга Європейська правда.

Генсек додав, що НАТО дотримується подвійного підходу у відносинах з Росією, який полягає, з одного боку, у сильній обороні та стримуванні, та з іншого боку – у діалозі.

“Ми не хочемо ізолювати Росію. Росія є нашим сусідом і буде залишатись сусідом. Ми справді хочемо розвивати діалог з Росією. Діалог непростий, але саме тому він важливий”, – додав генсек НАТО.

Читайте також:  У провінції Удіне цього ранку стався землетрус

Водночас Столтенберг назвав Італію цінним союзником та заявив, що очікує на плідну співпрацю з урядом Конте.

5 червня новий прем’єр-міністр Італії Конте виступив за перегляд санкцій відносно Росії, оскільки вони “принижують російське громадянське суспільство”.

1 червня Конте було призначено новим прем’єром Італії, він очолить коаліційний уряд, створений ультраправою Лігою і радикальним популістським Рухом п’яти зірок. Обидві політичні сили мають більшість в обох палатах, вони відомі скептичним поглядом на майбутнє ЄС та проросійською риторикою.

Своїми основними завданнями новий уряд оголосив скорочення податків, збільшення видатків на соціальне забезпечення і перегляд бюджетних і міграційних правил Європейського Союзу.

Джерело.