10 фантастичних місць в Україні де варто побувати (фото)



Часто ми, плануючи відпустку, розглядаємо лише далекий закордон. Бо нам здається, що десь гарніше чи краще. А хтось просто хоче похизуватися перед колегами. Інші ж, які не мають можливості поїхати у далекі краї, сумують, що нічого цього року не побачать. Але це не так! І перші, і другі глибоко помиляються. Адже наша Україна – це країна безкраїх можливостей.

- джерело.

Тут є все – від гір до морів, від озер до полонин, від прохолодних річок до широких гарячих пляжів. Подорож Україною – це наче багатотомна книга, яка потребує ретельного вивчення та на своїх сторінках відкриває перед тим, хто прагне її пізнати, безліч досі небачених та незнаних див, які здатні захопити з першого погляду.

Отже, пропонуємо список 10 місць в Україні, в яких варто побувати.

Подорож на Говерлу​

Якщо ви мрієте про підкорення вершин, для цього необов’язково відразу їхати до Непалу. Чому б не почати з Говерли?

Так, це найвища та найвідоміша гора України, і кожен українець хоча б раз у житті повинен подивитися на свою землю з її вершини. Підйом на Говерлу просто дивовижний. Верхівки гір, виринають одна за іншою, альпійські луки змінюються невеличкими скелями, а лісисті місцевості – величними полонинами. І піднявшись на саму вершину, ви відчуваєте неймовірну гордість за те, що все таки наважилися це зробити та побачили усі ті разючі гірські краєвиди на власні очі.

На сьогоднішній день маршрутів на Говерлу розроблено чимало, від найскладніших, до тих, які під силу новачкам. Тому, навіть якщо ви не володієте значною фізичною підготовкою, підкорити цю вершину вам буде до снаги.

Говерла

Озеро Синевир

Із карпатських вершин повільно переходимо до іншої гордості нашої країни – мальовничих озер. І як тут не згадати про Синевир. Це озеро, без перебільшення, – основна загадка Карпат. Адже воно оповите різноманітними легендами та казками, що розповідають про його виникнення, і ніхто достеменно не знає, як це найбільше гірське озеро України з’явилося на вершині.

Це насправді перлинка серед величних гір, місце незрівнянної краси та спокою, аналогів якому не знайти в Україні. І навіть не зважаючи на те, що туристів тут досить багато, можна знайти куточок для себе, щоб побути на самоті з собою та величчю карпатської природи.

Озеро Синевір

Колочава

Відвідавши Синевир, чому б Вам ще на день не затриматися у Колочаві?

Колочава – карпатське село, оточене горами, що знаходиться всього за 30 км від вище згаданого озера. Проте, це не просто одне із сотні маленьких сіл, це фактично окрема республіка, яка сховалася у горах і лише тим, хто посміє її відвідати, вона відкриває усю свою велич та красу.

Основною атракцією села є музей просто неба “Старе село”, що розкинувся серед гір. Цей музей розповідає відвідувачу про практичну 300-літню історію краю. Тут ви дізнаєтеся все про життя та побут вівчарів, лісорубів, шевців та про багатих мешканців, що користувалися особливим статусом. А ще лише тут ви побачите справжню вузькоколійку та дізнаєтеся про історію транспортування на цих землях від давніх часів до сьогодні.

Колочава

Лумшори

Закарпаття – це не лише природні заповідники чи музеї. Тут мають можливість відпочити і ті, хто хоче повного релаксу та спокою. Підтвердженням цього є село Лумшори, яке кілька років тому стало справжньою родзинкою Закарпаття.

Все тому, що у селі багато садиб пропонують оздоровчий відпочинок у чанах. Вони являють собою чавунні місткості з гарячою водою, що розташовані під відкритим небом. Чани переважно розташовуються біля холодних річок, куди після розпарення спускаються відпочивальники. Це відчуття, яке не передати словами. Цю процедуру можна лише спробувати на собі, щоб відчути ту енергію та прилив бадьорості, які вона передбачає.

Лумшори

Тунель кохання

Якщо на Закарпатті ви уже були неодноразово, тоді пропонуємо вам відвідати інший куточок України – Рівненщину. Поїдьте у Клевань, щоб на власні очі побачити природній феномен – Тунель кохання.

Це диво створила сама природа. Гілки дерев та кущів сплелися між собою та утворили коридор-арку, що яскраво буяє зеленню. Це просто неймовірне відчуття – прогулюватися тим коридором та відчувати себе немов у казці. Хоча це диво наяву, яке можна зустріти в тунелі.

І приїжджати сюди можна не лише влітку, коли тунель яскраво-зеленого кольору зачаровує Вас із першого погляду. Чудово прогулятися ним восени, в оточені золотого та багряно-червоного віття. Кажуть, що саме тут блукає кохання, очікуючи того, хто його потребує. Хтозна, може саме тут ви знайдете й своє.

Тунель кохання

 Буцький каньйон

Це місце називають “українською Норвегією”. Адже Норвегія відома на увесь світ своїми фіордами, мальовничими скелями посеред рік. Поїхавши в село Буки, ви побачите таку ж красу.

Загалом рельєф у цій місцевості достатньо рівнинний і лише цей гранітний каньйон, немов диво, привертає нашу увагу. Довжина його сягає п’яти кілометрів, тому кожен знайде собі місце, щоби помилуватися скелястими берегами. Також у каньйоні шумить водоспад, біля якого полюбляють відпочивати туристи, що з’їжджаються сюди з усієї України. А ще, Буцький каньйон – мекка для альпіністів, які полюбляють на цих прямовисних скелях демонструвати свої спортивні вміння.

Буцький каньйон

Бакота

Звичайно, кожному українцю відомий Камянець-Подільський. Практично усі бували у фортеці та відвідували це містечко. Проте не всі знають, що всього за 55 км від Кам’янця розкинулося місце, що вражає своєю красою та спокоєм. Це – мальовнича Бакота.

Той, хто відвідував це місце, з впевненістю називає його раєм на Землі. Раніше це було звичайне селище, яке затопило через будівництво Дністровського гідровузла. Країна втратила одне селище, проте здобула неймовірно красиве місце – дивовижний рельєф, панорамні види, широколисті ліси, величні скелі. Також тут обладнані спеціальні місця для кемпінгів, де ви зможете відпочити та повністю насолодитися величчю природи.

Бакота

Білгород Дністровський

Ця фортеця справді заслуговує на вашу увагу. Це унікальний об’єкт, як з культурної, так і з туристичної точки зору. Її по праву вважають однією із наймогутніших фортець України. Вона прекрасно збереглася до сьогодні і, попри безліч історичних перипетій, досі вражає відвідувачів своєю величчю та багатством.

Фортеця височіє над Дністровським лиманом, тому з її стінних укріплень відкриваються неймовірні панорамні види. Гуляти її територією можна незліченними годинами, щодня відкриваючи для себе щось нове. Історичні події, які переживала фортеця, будуть цікавими навіть тим, хто ніколи не задумувався про їхню важливість, а велич фортеці зачарує вас надовго.

Білгород Дністровський

 Олешківські піски

Не вірите в те, що Україна має усі природні багатства, якими можуть повихвалятися інші країни світу?

Скажете, що, наприклад, пустель в Україні немає? І знову будете помилятися!

Олешківські піски, що на Херсонщині – друга за величиною пустеля Європи. Її можна назвати “штучною”. Через господарську діяльність людини на цій території зникла рослинність та набули поширення піски. Але країна отримала ще один об’єкт, куди з цікавістю приїжджають сотні туристів. Пустеля надзвичайно красива та мальовнича.

Читайте також: В УКРАЇНІ Є УНІКАЛЬНИЙ ВОДОСПАД, ЯКИЙ ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НА ЖОДНІЙ ТУРИСТИЧНІЙ КАРТІ

А ще – це безкінечні можливості для археологів, які постійно проводять тут розкопки та вже знайшли багато цікавих скарбів на її території. Тому, якщо ви мрієте на власні очі побачити безкраї бархани та сипучий жовтий пісок, який розкинувся на десятки кілометрів – сплануйте свою подорож саме сюди.

Олешківські піски

Асканія Нова

А всім любителям природи та її тваринного світу, слід обов’язково відвідати заповідник “Асканія Нова”. Його внесено у сотню найвідоміших заповідників світу та визнано найстарішим у світі степовим резерватом. На його території проживають безліч різноманітних звірів, близько 70 видів з яких занесені у Червону книгу.

Починалося все із невеличкого приватного зоопарку, що переріс у зміст життя Фридриха Фальц-Фейна – засновника Асканії. На території заповідника привезені з усіх куточків світу тварини легко вживаються із місцевими представниками.

Асканія Нова – справжня гордість нашої країни, яка заслуговує вашої уваги.

Асканія Нова

Джерело.


Читайте також:


Залишити коментар: